ciernenabielom.sk

process
JARNÁ AKCIA na celý apríl - Pri objednávke nad 33€ vám k poštovnému zdarma odrátame aj 5€ zľavu - viac info TU
Knižné tričká a tašky

Zoznamy ...


Knihy, poštovné zdarma

Facebook Čierne na Bielom Instagram Čierne na BielomO nás ...

          Viete, že antikvariát Čierne na bielom je rodinná firma? A keďže sa neradi fotíme, tak sme sa nechali nakresliť. Autorkou obrázku je ilustrátorka Csilla Dózsa. Každého zachytila pri najčastejšej činnosti. Sú tam aj mačky Ashley a Murokami, rovnako kníhkupes a moji synovci (jeden z nich sa mi otvorene vyhráža, že ma neskôr zosadí z vedúcej pozície).

 

Pred dvanástimi rokmi sme začínali traja a neskôr sa k nám pridala moja sestra. Nemáme v pláne sa rozširovať, expandovať a ani nič podobné. Nesledujeme s panikou medziročné rasty, stačí nám, to tak, ako to je. Nikam sa neženieme, v podkroví máme rozsiahly knižný sklad, fungujeme vo svojom zabehnutom systéme a relaxovať chodíme hlavne do našej tajomnej záhrady, kde rozširujeme miniatúrny les, pozorujeme mravce a ryby v malom jazierku. 

 

Ďakujeme za vašu priazeň! Budeme radi, ak si na našom webe pozriete ponuku, kde máme dlhodobo okolo 41 000 kníh. Osobný odber je možný v Trenčíne, ale objednávky posielame Packetou a poštou kamkoľvek. Ak nakúpite knihy za viac ako 33€ - poštovné zaplatíme za vás. S pozdravom Lukáš Cabala a kolektív antikvariátu Čierne na bielom.

 

 

Pôvodný text pre podstránku O nás - z roku 2011:

 

Antikvariát Čierne Na Bielom ( Trenčín ) sa zrodil, aby sa stal útulkom pre opustené knihy a pomohol im nájsť nový domov. Denne, pri sťahovaní ľudí, pri pozostalostiach, pri upratovaní, stratia svoje domovy stovky kníh. Na rozdiel od opustených psov, knihy nemajú smutné oči, tak si len ťažko hľadajú nových majiteľov.

Pohľad na odvrhnuté knihy ležiace na smetiskách a v odpadkových kontajneroch, postavil základ myšlienke založiť internetový antikvariát. Našlo v ňom domovskú poličku tisíce kníh a sú tak dostupné ľuďom, ktorí po nich skutočne túžia.

Urobiť dosť miesta a poličiek pre také množstvo kníh je náročné na priestor a čas. Všetky ich však zapísať a postupne nafotiť, aby boli na stránke čo najprehľadnejšie, zaberie večnosť. Mravčie a včelie kolónie by boli hrdé na prácu antikvariátnika.

Čierne na bielom si praje, aby svojím prínosom rozveselilo literárne jazierko na Slovensku, pomohlo čo najviac ľuďom nájsť knihu, ktorá im chýba a pomohlo čo najviac knihám nájsť človeka, ktorý im chýba...

 

▪ PODPORA

Neváhajte nás kontaktovať s akoukoľvek otázkou pomocou formulára alebo na telefónnom čísle:
+421 918 656 488

Antikvariát Čierne na Bielom
 

© 2024 ČIERNE NA BIELOM

web by niw.sk