ciernenabielom.sk

process
AKCIA NA DOPRAVU ZDARMA - pri nákupe nad 15€ uhradíme poštovne za vás (platí do polnoci 04.12. pre SR packetou a poštou a pre ČR packetou)

Zoznamy ...


Knihy, poštovné zdarma

Facebook Čierne na Bielom Instagram Čierne na BielomPeniaze a život

autor:
Peniaze a život
žáner:
autor:
pôvod autora:
vydavateľstvo:
edícia:
rok vydania:
jazyk:
sk 
počet strán:
327 
väzba:
Pevná 
prebal:
má 
stav:
opotrebovaný prebal 
kusov na sklade:
cena: 1.20 €


Román o bankovej lúpeži. Mladý dánsky pokrokový spisovateľ An-dcrs Bodelsen (nar. 1937), autor viacerých psychologických a kriminálnych románov, preložených do mnohých jazykov (niektoré vyšli i u nás v českom preklade), sa nesústredil v románe Mysli si číslo (1968) a naň bezprostredne nadväzujúcom Peniaze a život (1976) iba na zločin, na jeho vykonanie a objasnenie, ako tomu býva u vačsiny (i dobrých) detektívkárov či krimi-autorov. Išlo mu skôr o vystopovanie sociálnych a psychologických pohnútok vedúcich človeka na šikmú plochu, k pádu, k činu, ktorý je takmer neodčiniteľný. Takmer, lebo hlavný protagonista obidvoch románov pokladník Flemming Borck, spolupáchateľ bankovej lúpeže a vrah, sa napokon predsa len vzoprie vlastnému osudu, aby odčinil najväčši chybný krok v živote a uľahčil svojmu čiernemu svedomiu: odhodlá sa k zúfalému pokusu zachrániť unesené dieťa svojej kolegyne a milenky.
Neprezradíme azda priveľa, ak ešte dodáme, že dej obidvoch románov sa odohráva v šedivom, ospanlivom prostredí bankovej pobočky na predmestí Kodane a v exotickej, horúcej púšti Tuniska.
Autor poodhalil závoj dánskeho malomeštiaka a ukázal ho v nezjednodušenej, pravej podobe: chtivého po peniazoch, pohodlí a „večnej zmene\\\\\\\", ale aj uvedomujúceho si základné ľudské hodnoty, hoci v tomto prípade prineskoro. Jeho jednoduchý, no strhujúci štýl, akým zobrazuje príbehy plné dramatických zvratov, si iste získa aj nášho čitateľa.
 • Peniaze a život

  Peniaze a život

  Bodelsen Anders

  1,20 €
 • Nebezpečná hra

  Nebezpečná hra

  Daley Robert

  1,50 €
 • Hra o peníze

  Hra o peníze

  Bodelsen Anders

  1,40 €
 • Benefice

  Benefice

  Mayo Nick

  1,20 €
 • Nesmiřitelní (malý formát)

  Nesmiřitelní (malý formát)

  Orum Poul

  1,20 €
 • Obyčejná nehoda

  Obyčejná nehoda

  Bodelsen Anders

  1,00 €
 • Nebezpečná hra

  Nebezpečná hra

  Daley Robert

  1,30 €
▪ PODPORA

Neváhajte nás kontaktovať s akoukoľvek otázkou pomocou formulára alebo na telefónnom čísle:
+421 918 656 488

Antikvariát Čierne na Bielom
 

© 2022 ČIERNE NA BIELOM

web by niw.sk